Pasiruošimas nėščiosios fotosesijai

Nėščiosios fotosesija visų pirma yra asmeninė fotosesija, tad didžiausias dėmesys nuotraukose skirtas Jums. Stiliaus paskirtis šioje fotosesijoje – atskleisti Jus, tad parenkami drabužiai negali dominuoti ar kelti sąmyšio bei nereikalingų klausimų. Jeigu šios fotosesijos įvaizdį nusprendėte kurtis pati, štai keli patarimai padėsiantys pasiekti gražų rezultatą. 

Geriausias laikas fotografuotis

Geriausias laikas nėščiosios fotosesijai yra 7- 8 nėštumo mėnuo, kai pilvukas jau būna išryškėjęs. Tačiau labai svarbu atsižvelgti ir į Jūsų pačios savijautą, kad nuotraukose atrodytumėt žvali, pailsėjusi ir švytinti.

Vyro dalyvavimas fotosesijoje

Ne paslaptis, kad fotosesijos dažnai nėra stiprioji vyrų pusė ir dalyvauti jose jie ne visuomet entuziastingai nusiteikę. Jeigu būsimas vaikelio tėtis pats neišreiškia noro dalyvauti fotosesijoje, siūlau gerbti jo sprendimą. Nėščiosios fotosesijoje labai svarbios emocijos ir nuotaika, tad gražiausi rezultatai gaunami tuomet, kai dalyvavimui nusiteikę visi jos dalyviai.
Jeigu jūsų vyras fotosesijos laukia taip pat kaip ir jūs – tuomet pagalvokite ir apie jo įvaizdį. Jis turi derėti su jūsiškiu. 

  • Rinkitės vienodo stiliaus drabužius. Jeigu jūsų drabužiai laisvo stiliaus, tokie pat turi būti ir jo, jeigu planuojate apsirengti puošnią suknelę, papuoškite ir vyrą. 
  • Derinant spalvas svarbiausia, kad jos tiesiog gerai atrodytų viena šalia kitos. Tokį rezultatą lengviausiai pasieksite jeigu bent vienas iš jūsų dėvės neutralių spalvų drabužius.
  • Svarbu: venkite ryškių spalvų akcentų derinimo tokio kaip pvz. raudona suknelė ir raudonas kaklaraištis, antraip rizikuojate pasiekti 2000’ųjų vestuvių svečių įvaizdį. 

Įvaizdis ir lokacija

Norint pasiekti harmoningą rezultatą labai svarbu įvaizdį derinti su lokacija. Asmeninių fotosesijų kadrai gražiausi tuomet, kai yra natūralūs, tad kurdamos artėjančios fotosesijos įvaizdį galvokite apie tai, ką iš tiesų dėvėtumėte tokioje lokacijoje.

Fotosesija namuose

Fotosesijos namuose spinduliuoja jaukumu. Čia labai tinka įamžinti jūsų dienos ritualus: arbatos gėrimą, poilsį, knygų skaitymą, pokalbius su antrąja puse. Šios fotosesijos būna dinamiškos – jose užkoduotas veiksmas ir ryšys su namiškiais.

Planuodamos tokią fotosesiją galvokite apie drabužius su kuriais jaučiatės jaukiai ir patogiai: laisvalaikio drabužiai, chalatai, dailios pižamos. Jeigu iš tiesų neskiriate daug dėmesio savo namų garderobui, fotosesijai pasirūpinkite jais specialiai, kad jie būtų stilingi ir nenudėvėti. Kadangi namuose nedėvite avalynės, tad ir fotosesijoje ją pakeiskite gražiomis jaukiomis kojinėmis. Ypač gražiai atrodo megztos ir ilgos. Nepamirškite pasirūpinti ir rekvizitais. Pavyzdžiui jeigu planuojate fotografuotis su puodeliu – įsitikinkite kad namuose turite tokius, kokius norėsite matyti nuotraukose. Jeigu planuojate įamžinti pusryčius namuose – stalą papuoš kruasanai, vaisiai arba uogos. 

Jeigu jūsų antroji pusė nemėgsta fotografuotis, tokiu atveju fotosesijos namuose – tinkamiausia lokacija įamžinti jus abu. Pažįstama namų aplinka suteikia jaukumo ir drąsos, o pozavimo nereikalaujantys kadrai leidžia atsipalaiduoti ir tiesiog būti savimi. Kalbant apie aprangą, idealiai tiks džinsai arba “chino” kelnės  ir marškinėliai arba laisvesnio stiliaus marškiniai atraitotomis rankovėmis. Jeigu norite žaismingesnių kadrų, paieškokite dailios vyriškos pižamos arba chalato. 

Fotosesija gamtoje

Fotosesija gamtoje romantiška, svajinga ir švelni. Čia labiausiai tinka lengvų audinių bei švelnių spalvų suknelės. Venkite griežtų siluetų, sunkių storų medžiagų ir ryškių atspalvių bei raštų/užrašų. Švelnūs tonai padės nuotraukoje sutelkti dėmesį į Jus. Rinkdamosis aksesuarus, pirmenybę teikite minimalizmui. 

Vyrų aprangoje čia labiausiai tiks neutralių spalvų (juoda, rusva, ruda) drabužiai. Gera rezultatą lengvai pasieksite pasirinkę “chino” kelnes bei megztinį kuris gali būti storesnis šaltesnio sezono fotosesijoje arba plono mezgimo šiltuoju sezonu. 

Fotosesijos gamtoje reikalauja ištvermės, tad jei planuojate įsiamžinti su būsimu vaikelio tėčiu, įsitikinkite, kad jis nusiteikęs padirbėti 🙂

Fotosesija fotostudijoje

Fotosesija studijoje primena mados fotosesiją. Čia svarbus tiek nusiteikimas pozuoti, tiek įvaizdžiai. Šie turi išryškinti/atskleisti Jūsų asmenybę – nepaslėpti ir nepaversti Jūsų tuo, kas nesate. Gerai pagalvokite kokias savo savybes norėtumėte parodyti šioje fotosesijoje. Jeigu tai elegancija – jums tiks prigludusi vienspalvė suknelė ilgomis rankovėmis ir siekianti kelius. Jeigu norite pabrėžti žaismingumą – pagalvokite apie tiulį. Maištingą Jūsų būdą padės atksleisti ant pečių užmesta odinė striukė, o bodžio ir laisvesnio kirpimo švarko derinys suteiks subtilaus seksualumo. 
Jeigu fotografuotis nusprendėte kartu su vyru, jo įvaizdį derinkite su savo. Lengviausiais būdas tai padaryti – rinktis džinsus arba kelnes ir vienspalvius marškinius.  

Makiažas

Makiažas yra labai svarbi fotosesijos dalis, dėl to rekomenduojama, kad juo pasirūpintų profesionali visažistė. Tinkamiausias makiažas asmeninei fotosesijai – natūralus, gaivus ir švytintis – toks, kuris paryškina gražiausius Jūsų bruožus. Patartina vengti ryškių spalvų tiek dažant akis, tiek lūpas. 

Paskutinės detalės

Likus kelioms dienoms iki fotosesijos būtinai susisiekite su fotografu ir aptarkite/pasitikslinkite detales. Labai svarbu, kad fotosesijos dieną būtumėte pailsėjusi ir gerai nusiteikusi tad likus kelioms dienoms iki fotosesijos nedarykite jokių stresą keliančių darbų bei eikite anksti miegoti. Vėlyva vakarienė garantuoja rytini patinimą, to išvengsite jei prieš fotosesiją ją suvalgysite iki 19h. Na, o pusryčius valgykite drąsiai. Iš jų gautos energijos jums tikrai prireiks.